serpol praca

Okno na Wągrowiec
Religia Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

O. Dariusz odchodzi z naszego Klasztoru!

O. Dariusz Nowicki proboszczem wągrowieckiego Klasztoru był przez 6 lat.

Ojciec Dariusz Nowicki proboszczem wągrowieckiej parafii, na terenie której znajduje pocysterski zespół klasztorny, został 1 września 2013 roku. Ojcowie paulini przybyli do miasta i objęli zarząd, aby – zgodnie z zamysłem abp. Józefa Kowalczyka – wykorzystać walory wągrowieckiego klasztoru, przywrócić mu pierwotne przeznaczenie i ożywić działalność duszpasterską.

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu i tamtejszy pocysterski klasztor to druga placówka Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika w archidiecezji gnieźnieńskiej. Zakonnicy troszczą się także o sanktuarium maryjne w Biechowie.

O. Dariusz to przykład nowoczesnego kapłana – z dziennikarzami i wiernymi potrafił się kontaktować nie tylko osobiście, ale np. przez FB (naszemu portalowi zawsze odpowiadał szybko i kompetentnie). Niewielu jednak wie, że o. Dariusz Nowicki w Internecie prowadził tzw. „POGOTOWIE DUCHOWE”, gdzie kapłani, w tym o. Dariusz bez względu na porę dnia i pogodę służyli pomocą osobom potrzebującym.  

„Jestem zakonnikiem od ponad 20 lat. W duszpasterstwie zajmowałem się głównie młodzieżą, uczyłem w Gimnazjum i Liceum. Problemy młodzieży nie są mi obce, choć oczywiście jestem otwarty na każdego człowieka, gdyż uważam, że przez każdego przychodzi do nas Bóg. Najważniejsze są właśnie spotkania osobowe. Kontakt z drugim człowiekiem (…). Zapraszam więc wszystkich, którzy czują się samotni i nie tylko do dzielenia się swoimi przeżyciami i w ogóle życiem. Myślę, że razem można wiele rozwiązać i się umocnić. Wszystko ostatecznie można w TYM, który nas umacnia. Do usłyszenia i ewentualnie nawet zobaczenia. Jeśli masz ważne sprawy zadzwoń nawet wtedy kiedy nie mam dyżuru, kiedy inni kapłani są zajęci. Jak będę miał czas to odbiorę, a najlepiej wcześniej napisz smsa”. – można przeczytać na stronie internetowej www.pogotowieduchowe.pl

Taka postawa nie przeszła niezauważona. I już pod koniec 2013 roku o. Dariusz Nowicki w plebiscycie „Głosu Wągrowieckiego” został przez Kapitułę „Głosu Wągrowieckiego” uhonorowany tytułem „Honorowego Wągrowczanina Roku”.

O. Dariusz Nowicki (trzeci od prawej) z Prezydentem Andrzejem Dudą.

Poprosiliśmy o. Dariusza o komentarz czy faktycznie odchodzi: – Oczywiście że tak. To jest u nas normalne. Jestem do końca sierpnia – przyznał nam proboszcz parafii klasztornej.

O. Dariuszowi Nowickiemu za działalność duszpasterską na terenie Wągrowca bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia na nowym etapie.

FOT. FB o. Dariusz Nowicki

Czytaj także

Nowy punkt pobrań w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

WAŻNE: w Wągrowcu nabory do przedszkoli i szkół podstawowych wyłącznie drogą elektroniczną

Redakcja

Rusza przetarg na budowę PSZOK w Wągrowcu

Redakcja