Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NOWE FAKTY: Spalił mu się samochód, mógł spalić las. Okazuje się, że miał zabrane prawko i był pijany! Miał ponad 2 promile!

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

W sobotę w lesie koło wsi Nowe spłonął samochód, poparzony kierowca trafił do szpitala.

Początkowo podejrzewano, że pali się las – ogień tak był widoczny, że osoba postronna tak to zgłosiła naszym strażakom. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Wągrowca.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy kierowcy, który próbując gasić pojazd na własną rękę doznał poparzeń ciała oraz ugaszeniu palącego się samochodu osobowego i pobliskich zarośli.

Policjanci ustalili, że samochód opel corsa na drodze gruntowej Nowe – Bartodzieje zapalił się w trakcie jazdy. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Kierujący 53-letni mieszkaniec Rudnicza został zabrany został przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Nie doznał poważniejszych obrażeń.

Co ciekawe, mężczyzna poruszał się pojazdem, pomimo że był pijany –  około 2,3 promila alkoholu.  Mężczyzna nie zastosował się też do orzeczonego prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Wągrowcu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do KPP w Wągrowcu, gdzie po wytrzeźwieniu zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności procesowe. Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także

POŻAR w Damasławku. W ogniu stanął garaż. Spłonęło auto [ZDJĘCIA]

Redakcja

Pożar domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]

Redakcja

Odznaki PCK dla wągrowieckich policjantów [ZDJĘCIA]

Redakcja