Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

„NIEWIASTY NIEPOSPOLITE”: Liwia tak fotografuje jak słynny Goya malował [ZDJĘCIA]

Młoda wągrowczanka Liwia Pawłowska zdobyła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Niewiasty niepospolite”.

Na konkurs można było przesłać trzy prace, jednak najważniejszą zasadą było to, aby kobieta na zdjęciach odzwierciedlała wizerunek kobiety z faktycznie istniejącego obrazu. Wybór padł na obraz Portret Marianny Waldstein, Markizy De Santa Cruz” Francesco Goya.

– Liwia od początku wiedziała, że do tego tematu konkursu będzie pasowała jej tylko jedna osoba z Wągrowca. Wielu kojarzy Marię Teresę Sobieską z wyglądu, ale wcale łatwo nie było zdobyć jej dane, nazwisko i telefon. Dla Liwii od najmłodszych lat była to „Pani z baśni”. Tak o niej mówiła, widząc ją na ulicy – opowiada Irmina Pawłowska, mama Liwii.

Na szczęście udało się przekonać panią Marię do udziału w projekcie i po kilku dniach sesji fotograficznych powstały fantastyczne zdjęcia.

– Pomijając konkurs, to między Liwią a panią Marią zrodziła się piękna znajomość i jest to najcenniejsze w całym tym przedsięwzięciu. To niesamowita relacja 10-latki i dojrzałej kobiety – wyjaśnia pani Irmina.

Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie , a sfinalizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu dotacyjnego „Patriotyzm Jutra”. Szkolnym opiekunem konkursu była Liwii wychowawczyni Agata Drążkiewicz.

Czytaj także

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe

Dzieciaki, Aquapark czeka na wasze laurki

Redakcja

OSiR ma nową DYREKTORKĘ: Konkurs wygrała wągrowiecka kolarka

Remigiusz Priebe