Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

WYBORY: Nowy burmistrz Wągrowca i Gołańczy oraz wójt gminy Wągrowiec

Druga tura w powiecie wągrowieckim przyniosła duże zmiany na najważniejszych stanowiskach.

Dwa tygodnie temu nie wyłoniono u nas włodarzy trzech gmin – w mieście Wągrowiec, mieście i gminie Gołańcz oraz gminie wiejskiej Wągrowiec. Dzisiaj doszło do dogrywki. Już wiemy, że…

WĄGROWIEC

Tutaj już po pierwszej turze wiedzieliśmy, że zmieni się burmistrz, bo dotychczasowy Jarosław Berendt nie wszedł do drugiej tury. W niej spotkali się były burmistrz Krzysztof Poszwa (rządził naszym miastem w latach 2014 – 2018, radny miejski od kilku już kadencji, a obecnie także kierownik wydziału edukacji, sportu i spraw obywatelskich w starostwie powiatowym w Obornikach) z Alicją Trytt, radną minionej kadencji, prowadzącą w Wągrowcu kancelarię notarialną.

W tym boju lepsza okazała się Alicja Trytt i to ona zasiądzie teraz w fotelu burmistrza Wągrowca. Dodajmy, że po raz pierwszy to kobieta będzie pełniła to najważniejsze stanowisko w mieście.

Alicja Trytt.

MIASTO I GMINA GOŁAŃCZ

Tu także doszło do dużej zmiany, bo urzędujący od wielu lat Mieczysław Durski właśnie pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Jego miejsce na stanowisku burmistrza miasta i gminy Gołańcz zajmie teraz Robert Torz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wągrowcu.

Robert Torz.

GMINA WIEJSKA WĄGROWIEC

Także tutaj po wielu latach nastąpiła zmiana na stanowisku włodarza gminy. Po 22 latach rządów wójta Przemysława Majchrzaka zastąpi Małgorzata Chmielarz (pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktywna działaczka w gminie Wągrowiec).

Małgorzata Chmielarz.

Czytaj także

WYBORY: W Wągrowcu, Gołańczy i gminie Wągrowiec w niedzielę znów będziemy głosować

Redakcja

WYBORY 2024: Wiemy, kto wygrał w pierwszej turze i gdzie będą dogrywki

Redakcja

NIEOFICJALNE: W Wągrowcu w pierwszej turze WYGRYWA Alicja Trytt!

Redakcja