serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NIEOFICJALNE: Egzaminy na prawko będziemy zdawać w Wągrowcu! Wiemy gdzie ma powstać oddział WORD.


zatrudnie
artdent baner

Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Burmistrz właśnie w tej sprawie porozumiał się z WORD Piła.

Udało nam się ustalić, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile spotkał się z burmistrzem Wągrowca Jarosławem Berendtem i wszystko ustalono. Oddział pilskiego WORD w Wągrowcu ma mieć siedzibę przy ulicy Rzecznej, naprzeciw ogródków działkowych „Nad Nielbą”. To teren najpewniej należący do MPWiK, czyli spółki miejskiej. Teraz ostateczną zgodę na to musi wyrazić jeszcze marszałek województwa wielkopolskiego – do spotkania z nim ma dojść w najbliższych dniach.

To dobra wiadomość dla przyszłych kursantów, bo w Wągrowcu będą oni uczyć się prowadzić auto oraz zdawać egzaminy, co z pewnością będzie łatwiejsze niż w Poznaniu.  

Przypomnijmy, że nie tak dawno w ramach konsultacji społecznych mieszkańcy Wągrowca wypowiedzieli się za utworzeniem w Wągrowcu filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W ankiecie wzięło udział 250 osób, a z tego 67% głosowało za.

Kiedy WORD w Wągrowcu może powstać? Okazuje się, że być może już po wakacjach, we wrześniu tego roku.

Czytaj także

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja

Targowisko miejskie w Wągrowcu wreszcie doczeka się remontu!

Redakcja

Kradli u nas rowery. Policja zatrzymała cztery osoby

Redakcja