Okno na Wągrowiec


Gorący temat Kronika Odeszli Społeczeństwo Wiadomości

NIE ŻYJE ALEKSANDRA PODEMSKA

To ogromna strata dla całej społeczności Wągrowca.

Odeszła Aleksandra Podemska, od kilkudziesięciu lat jedna z najbardziej aktywnych mieszkanek Wągrowca. Miała 75 lat.

Jej życie zawodowe – do chwili przejścia na emeryturę – było związane ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wągrowcu, w której uczyła plastyki.

W latach 2006-2010 pełniła funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej. Uczestniczyła w inicjatywach towarzystwa, w tym m.in. w akcjach „Ratujemy wągrowieckie Powązki” – kwestach pieniężnych na rzecz renowacji pamiątkowych grobowców na cmentarzu starofarnym.

W 2010 roku została przewodniczącą Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Rejon Wągrowiec, angażując jego członków w liczne prospołeczne działania, jak np. udział w corocznych zbiórkach pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pani Aleksandra Podemska udzielała się także jako członek jury w licznych konkursach plastycznych lub współorganizator wystaw.

Była radną Rady Miejskiej w Wągrowcu w I, IV, V i VI kadencji, w której pełniła m.in. funkcję sekretarza. Potem aktywnie włączyła się do prac związanych z utworzeniem w Wągrowcu Miejskiej Rady Seniorów i została jej pierwszą przewodniczącą.

W 2015 roku za swoją działalność społecznikowską otrzymała Nagrodę Honorową Miasta Wągrowca.

Czytaj także

Wągrowiecki żłobek z szansą na architektoniczną nagrodę [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Hodowla PSÓW w centrum Wągrowca. Wczoraj INTERWENIOWAŁA tam POLICJA

Krzysztof Czapul

Szkoła MUZYCZNA także uczy ZDALNIE

Redakcja