Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Na luzie Na własne oczy Pływanie Sport Wiadomości Wydarzenia

NASZE DZIEWCZYNY W PIEKLE SWIMRUN [ZDJĘCIA]

Agnieszka Gałowska i Wioleta Krawczyk w ten weekend z sukcesami dzielnie pływały i biegały.

W miniony weekend reprezentacja z Polski wzięła udział w projekcie o roboczej nazwie „Piekło Swimrun”. Były to dwa starty – w sobotę w zawodach z cyklu Swimrun Tour w Slezkiej Harcie w Czechach, a w niedzielę w zawodach z cyklu Aquaman w Międzychodzie.

W obu zawodach wzięły udział reprezentantki Wągrowca i zespołu „Swimrun Pałuki” – Agnieszka Gałowska i Wioletta Kowalczyk.

Mimo debiutu w konkurencjach swimrun zajęły one drugie miejsce w kategorii Zespół Kobiecy na dystansie Sprint (12 km, w tym 2,2 km pływania) w Czechach. Jak relacjonują dziewczyny, trasa była wymagająca, górska.

W niedzielę natomiast obie zawodniczki ścigały się na podobnej długości  trasie w Międzychodzie. Tym razem organizator dał możliwość jedynie startu w formule SOLO. Wioletta zajęła wysoką 6 pozycję w tej kategorii. W zawodach startowali też Paweł Nowak i Wojciech Otocki ze „Swimrun Pałuki” oraz inni utytułowani zawodnicy z Polski. Polacy byli na podium we wszystkich kategoriach!

Czym jest swimrun?

To biegowo-pływacki wyścig z punktu A do punktu B, lądem i wodą, przez jeziora, morza, skały, mokradła, lasy, na własnych nogach i tylko z tym co mamy na sobie. Swimrun to najprostsza i najbardziej naturalna forma pokonywania przestrzeni, dająca poczucie nieskrępowanej wolności.

Czytaj także

Aquapark CZYNNY tylko dla WYBRANYCH

Redakcja

PŁYWANIE LODOWE: Nasza Agnieszka zdobyła aż 6 medali! [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

ALE POPŁYNĘLI! Nasi młodzi pływacy jak zwykle wrócili z… workiem medali, życiówkami i tytułem zawodnika NAJ! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul