serpol praca

Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

Nasza młodzież z wizytą w zaprzyjaźnionym Adendorfie [FOTO]

Poznanie historii najpopularniejszej przyprawy świata w Muzeum Soli w Luneburgu, rajd przyrodniczy w Lesie Wspinaczkowym czy zwiedzanie windy okrętowej w Scharnebeck – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich skorzystali chłopcy i dziewczęta z Wągrowca podczas kilkudniowej wizyty w partnerskim Adendorfie.

W ramach sportowej wymiany młodzieży pomiędzy Wągrowcem a Adendorfem od 29 września do 3 października w gościnnej niemieckiej gminie przebywała blisko 30-osobowa grupa młodych wągrowczan i wągrowczanek reprezentująca UKS Aquapark Wągrowiec oraz piłkarzy nożnych i szczypiornistów z MKS Nielba Wągrowiec. Nasi przedstawiciele mieli nie tylko okazję ugruntować znajomości zawarte przed rokiem, w trakcie wizyty ich rówieśników z Adendorfu w Wągrowcu, ale także poznać bliżej miejsce, w którym mieszkają ich niemieccy koledzy.

Podczas pobytu w Adendorfie nie zabrakło licznych zajęć sportowych i integracyjnych. Dzięki temu spotkaniu nasza młodzież miała okazję jeszcze lepiej się poznać ze swoimi niemieckimi rówieśnikami, a także doskonalić swoje umiejętności językowe. Wągrowczanie gościli też – na zaproszenie burmistrza Thomasa Maacka – w ratuszu, w którym opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Adendorfie, ale też wymieniali się poglądami z burmistrzem oraz tutejszą młodzieżą.

Na realizację projektu pod nazwą Wzmocnienie partnerstwa poprzez spotkanie sportowe młodzieży Adendorf – Wągrowiec miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 9 tysięcy złotych z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja