serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Inne dyscypliny Sport Wiadomości

Nasi policjanci z sukcesami na zawodach sportowych [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W piątek 2 czerwca w Tykocinie koło Białegostoku zakończyły się III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. O miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Wielkopolskę reprezentowali policjanci z wągrowieckiej komendy sierżant Mateusz Wełnic i starszy posterunkowy Konrad Bryniak.

To był ich debiut w tego typu zawodach, a już dali się poznać jako liczący się w stawce zawodnicy, osiągając bardzo wysoką – 2 notę w biathlonie rowerowym ustępując tylko drużynie KWP w Olsztynie, a w klasyfikacji generalnej zajmując 9 lokatę.

Po dwudniowej rywalizacji zakończyły się III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Urzędem Miejskim w Tykocinie.

Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla zwycięzców zawodów, jak i zwycięzców poszczególnych konkurencji, przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Zwycięzcy zawodów walczyli również o nagrody motywacyjne. Ponadto, dla zwycięzców w klasyfikacji drużynowej przewidziane zostały również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.

Źródło: KPP Wągrowiec/KWP Białystok

foto: KWP Białystok, KWP Poznań

Czytaj także

Policjanci zatrzymali pijaną motorowerzystkę

Redakcja

POD NASZYM PATRONATEM: Wkrótce regionalne zawody w skokach przez przeszkody

Redakcja

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Łeknie [FOTO]

Redakcja