serpol praca

Okno na Wągrowiec
Komunikacja Samorząd i polityka Wiadomości

Na Piaskowej zbudują ulicę. Jeszcze w tym roku

Chodzi o oczekiwaną przez mieszkańców wągrowieckiego Straszewa budowę ulicy Piaskowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Polną do numeru 33.

– Budowa ulicy na odcinku ponad 500 metrów, chodników i ścieżki rowerowej to podstawowe zadania kolejnej inwestycji drogowej, którą miasto zrealizuje w 2024 roku – wyjaśniają urzędnicy z wągrowieckiego Ratusza.

Rozpoczęcie postępowania przetargowego i wyboru wykonawcy dla tej inwestycji jest możliwe dzięki podpisaniu przez Wojewodę Wielkopolskiego umowy na dofinansowanie wągrowieckiej inwestycji kwotą ponad 2,7 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z umową, miasto przeznaczy na budowę ulicy Piaskowej niemal 700 tys. złotych, co wraz z pozyskanym już jesienią 2023 roku dofinansowaniem pozwoli między innymi na:

– rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi,

– rozbiórkę istniejących krawężników betonowych oraz obrzeży betonowych,

– wykonanie nawierzchni jezdni i ścieżki pieszo-rowerowej z betonu asfaltowego,

– wykonanie nawierzchni chodnika, zjazdów, miejsc postojowych i wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki brukowej betonowej,

– budowę kanału technologicznego,

– wykonanie oświetlenia,

– rozbudowę kanalizacji deszczowej oraz budowa oświetlenia ulicznego,

– wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

– Umowa podpisana. Będzie bezpieczniej i wygodniej dla użytkowników ulicy. Jeśli wszystko będzie wykonane zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku mieszkańcy Straszewa powinni korzystać z odnowionej drogi – mówi burmistrz Jarosław Berendt. 

Zgodnie z umową o dofinansowaniu ta kluczowa dla mieszkańców tej części miasta inwestycja ma rozpocząć się już w kwietniu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

WAŻNE: Jutro znów utrudnienia w ruchu m.in. w Wągrowcu. To przez protest rolników

Redakcja

W Wągrowcu rowery miejskie wkrótce wrócą na nasze drogi

Redakcja

3-latek sam spacerował przy ruchliwej drodze w centrum Wągrowca!

Redakcja