Okno na Wągrowiec
Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Na Piaskowej już jesienią będą boiska do piłki nożnej, plażowej, siłownia, tor do gry w bule i plac zabaw

Do 17 września teren pomiędzy osiedlem mieszkaniowym a rzeką Wełną w Wągrowcu ma się zmienić całkowicie.

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt oraz Zenon Przybylski, reprezentujący Konsorcjum firm  podpisali wczoraj umowę na realizację inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenów przy ulicy Piaskowej w Wągrowcu”.

Do połowy września przy ulicy Piaskowej powstanie teren rekreacyjny, przeznaczony zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. W dolinie pomiędzy osiedlem mieszkaniowym a rzeką Wełną mają powstać boiska, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, które będą miały nawierzchnie naturalne, mineralne i przepuszczalne dla wody, ale także poprawiające estetykę otoczenia łąki kwietne.

Przypomnijmy, że w wyniku przetargu nieograniczonego przedmiot zamówienia zostanie wykonany za cenę 908 970 złotych i obejmie budowę:

boiska do piłki nożnej na nawierzchni trawiastej (trawa z rolki), boiska do piłki plażowej o nawierzchni piaskowej, siłowni zewnętrzną i tor do gry w bule o nawierzchni mineralnej, placu zabaw, placu do ćwiczeń street workout o nawierzchni piaskowej.

Dodatkowo na terenie objętym inwestycją zostanie wykonana ścieżka z nawierzchni mineralnej, a wzdłuż niej będą ustawione ławki. Boisko do piłki nożnej będzie miało piłkochwyty o wysokości 4 metrów.

Ze względu na to, że teren potencjalnie może być zalewowy, w ramach dopełnienia inwestycji zielenią zaprojektowano (zgodnie z zaleceniami) jedynie drzewa i łąki kwietne (bez krzewów).

Przekazanie placu budowy oraz rozpoczęcie na nim robót nastąpi już w najbliższych tygodniach.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

Nasza młodzież właśnie wróciła z Grecji. „To była niezapomniana przygoda!” [FOTO]

Redakcja