Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości

MROZY ZA PASEM, a w Wągrowcu NIE MA KOMU ODŚNIEŻAĆ. Miasto nie podpisało umowy na zimowe utrzymanie ulic

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

Choć na dworze coraz zimniej i pojawiają się już pierwsze opady śniegu, to wągrowiecki magistrat nie wyłonił jeszcze firmy, która będzie w tym sezonie odpowiedzialna za odśnieżanie miejskich ulic.

Dzisiaj burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt unieważnił przetarg na „Utrzymanie zimowe ulic miejskich na terenie miasta Wągrowca”. Wyłoniony w tym postępowaniu usługodawca miał w okresie od 15 grudnia 2020 r. do 15 marca 2021 r. dbać o przejezdność wągrowieckich dróg, reagując na niekorzystne zjawiska atmosferyczne w czasie do 30 minut od ich wystąpienia.

Otwarcie ofert złożonych na to zadanie odbyło się w poniedziałek. Wpłynęła tylko jedna propozycja, od wągrowieckiego oddziału firmy Remondis Sanitech Poznań, która opiewała na kwotę 399.927,81 złotych, czyli sporo więcej, niż 300 tysięcy złotych, jakie miasto miało zamiar przeznaczyć na zimowe utrzymanie ulic.

Właśnie zbyt wysoka cena była powodem unieważnienia dzisiaj przetargu przez burmistrza. Równocześnie magistrat ogłosił od razu nowy przetarg na to zadanie, z tym że utrzymanie ulic ma być prowadzone tym razem nie od połowy grudnia, ale dopiero od 1 stycznia 2021.

Kto będzie dbał o przejezdność ulic do tego czasu – nie wiadomo. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie u nas opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź już w najbliższy piątek.

Co ciekawe, od prawie miesiąca (czyli od 5 listopada) burmistrz Wągrowca nie podjął decyzji w sprawie innego przetargu, w którym również jedyną ofertę złożył Remondis Sanitech Poznań – na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Wągrowca w 2021 roku. W tym postepowaniu poznańska spółka zażyczyła sobie także znacznie więcej, niż magistrat zamierzał przeznaczyć. Informowaliśmy o tym w artykule ZNÓW ZDROŻEJĄ ŚMIECI W WĄGROWCU? REMONDIS za odbiór odpadów CHCE PÓŁTORA MILIONA WIĘCEJ!

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie. Prawie 300 osób na kwarantannie

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwana pomoc administracyjna w wągrowieckim urzędzie

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS U NAS: 8 nowych ZAKAŻEŃ. 302 osoby nadal są na kwarantannie

Krzysztof Czapul