Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

MOPS apeluje o elektroniczne składanie wniosków i prosi o informacje o osobach, które mogą potrzebować pomocy

Komunikat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu.

W związku z zagrożeniem koronawirusem prosimy Klientów MOPS i pozostałych mieszkańców o przestrzeganie poniższych zasad:

  • Unikanie osobistych wizyt w budynku MOPS, chyba że jest to absolutnie niezbędne.
  • Na teren MOPS, bez wyjątków, nie powinny wchodzić osoby z podwyższoną temperaturą ciała, kaszlące lub z innymi objawami przeziębienia lub grypopodobnymi.
  • Uzyskiwanie informacji drogą telefoniczną. Numery telefonów są dostępne na stronie MOPS (www.mopswagrowiec.pl) w zakładce „Pracownicy”. Telefon do sekretariatu: 672620885.
  • Składanie wniosków drogą listową albo elektronicznie.

Przypominamy, że wnioski o świadczenia wychowawcze (500+) drogą elektroniczną mogą być składane poprzez portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), platformę usług elektronicznych ZUS (zus.pl), serwisy transakcyjne większości banków.

Wnioski o świadczenia rodzinne również mogą być składane drogą elektroniczną poprzez portal Emp@tia, przy czym przed złożeniem wniosku prosimy o uzyskanie telefonicznie informacji o wymaganych dokumentach, których skany należy dołączyć.

Prosimy również o przekazywanie informacji o osobach przebywających w kwarantannie, osobach po leczeniu szpitalnym, osobach samotnych lub niesamodzielnych, które mogą wymagać wparcia, w szczególności pomocy w formie posiłku lub produktów żywnościowych, zakupu leków, interwencji kryzysowej, poradnictwa psychologicznego, usług opiekuńczych.

Czytaj także

WY PYTACIE, MY SPRAWDZAMY: Lodowisko znów ma być OTWARTE na początku lutego

Krzysztof Czapul

MŁODOCIANI WANDALE ZNISZCZYLI miejski rower. Sprawa została skierowana DO SĄDU DLA NIELETNICH

Remigiusz Priebe

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA INFORMUJE: Na JEŻYKA będzie PRZEGLĄD instalacji GAZOWEJ [WYKAZ]

Krzysztof Czapul