Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Społeczeństwo Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Młodzieżowa piłka: Derby Wągrowca dla CALCIO [FOTO]

 W Wągrowcu są dwa stowarzyszenia piłkarskie, które szkolą dzieci i młodzież w piłce nożnej: MKS Nielba i Calcio Wągrowiec.

Dwa nasze wągrowieckie zespoły spotkały się wczoraj, czyli w środę w  ramach II kolejki rozgrywek ligowych – rocznik 2008/2009.

 Calcio i Nielba rywalizują ze sobą już od trzech lat w piłce młodzieżowej, teraz po raz pierwszy spotkali się na znacznie większym boisku i grając w systemie 9v9 2×30 min. W tym spotkaniu młodzicy CALCIO WAGROWIEC byli zdecydowanie lepszym zespołem, ogrywając rówieśników z Nielby aż 12:0.

Calcio wyrosło na potęgę szkolenia w powiecie wągrowieckim. Co chwilę słyszymy o transferach zawodników m.in do Lecha Poznań, czy też regularnych powołań zawodników do kadry wojewódzkiej. Zespoły CALCIO osiągają sukcesy w lidze wojewódzkiej, lidzie Wielkopolskiej, a także na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. To wspaniała promocja miasta i naszego powiatu. Brawo!

Nielba Wągrowiec – AP Calcio Wągrowiec 0-12

GOLE DLA CALCIO: Fryderyk Kopczyński (3), Nikodem Zieliński (3), Ksawery Stachowiak (2), Bartosz Brzostek (2), Krzysztof Jaskulski, Nikodem Dzięciołowski.

Czytaj także

Łukasz Gierak wraca do Wągrowca i znów zagra w „żółto-czarnych” barwach! [FILM]

Redakcja

To będzie świąteczny turniej żaka [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

PIŁKA NOŻNA: Nasi policjanci na podium! [FOTO]

Redakcja