Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Młodzi wandale pobili i skopali mężczyznę, bo zwrócił im uwagę [ZDJĘCIA]

Do tego zdarzenia doszło we wtorek 25 października wieczorem w Przysieczynie (gmina Wągrowiec) na terenie dworca kolejowego.

Policjanci interweniowali, bo obsługa pociągu jadącego z Poznania do Wągrowca zauważyła na stacji pobitego mężczyznę, leżącego na peronie i uciekających mężczyzn. Po zatrzymaniu szynobusu maszynista zapytał, czy mężczyzna potrzebuje pomocy i co się wydarzyło, wtedy zawiadomiono policję.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Przysieczyna zauważył młodych mężczyzn na peronie. Zaniepokoiły go odgłosy uderzenia w znajdującą się tam wiatę przystankową. Postanowił zainterweniować i zwrócić im uwagę, aby jej nie niszczyli. To wzbudziło u nich agresję.

– Zaatakowali oni mężczyznę, bili pięściami po głowie, a jak upadł, to zaczęli go kopać. Zauważył to jego znajomy, który zwrócił uwagę, aby przestali go bić. On również stał się ofiarą. Został uderzony w brzuch i zepchnięty z rampy peronu na torowisko. Jeden z mężczyzn dodatkowo wyciągnął nóż i groził mu pozbawieniem życia. Właśnie wtedy od strony Poznania nadjeżdżał szynobus. Sprawcy zdarzenia zbiegli – wyjaśniają wągrowieccy funkcjonariusze.

Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że nie znali oni sprawców, nie byli to miejscowi. Wiadomo tylko, że byli to młodzi mężczyźni około 20 lat.

Na miejsce z uwagi na stan pokrzywdzonego wezwano karetkę. Ratownicy medyczni postanowili zabrać jednego z mężczyzn do szpitala. Okazało się, że w wyniku uderzeń doznał on poważniejszych urazów.

Funkcjonariusze kryminalni ustalili, kto mógł być odpowiedzialny za pobicie. W wyniku ustaleń jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem zatrzymali 23-letniego Dariusza N., mężczyzna nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a od kilku dni przebywał w Przysieczynie. Dwóch pozostałych podejrzanych 20-letni Tomasz N. i 27-letni Natan Z. ukrywało się u znajomych na terenie Wągrowca.

– Zostali oni zatrzymani dobę po zdarzeniu. Wszyscy zatrzymani pomimo młodego wieku, mieli notowania kryminalne za m.in. kradzieże z włamaniem, uszkodzenie ciała, zgwałcenie, znęcanie. Dodatkowo 23-latek miał dopuścić się przestępstwa w warunkach recydywy – tłumaczą policjanci.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut udziału w pobiciu, w którym narazili dwóch pokrzywdzonych mężczyzn na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo Dariusz N. usłyszał zarzut stosowania gróźb karalnych. Mężczyźni po usłyszeniu zarzutów składali wyjaśnienia, które mijały się z ustaleniami śledczych.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Wągrowcu uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu zastosował wobec wszystkich trzech zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Duży pożar w Pawłowie Żońskim

Redakcja

WAŻNE! Jest możliwość zakupu tańszego węgla

Redakcja