Okno na Wągrowiec
Edukacja Gorący temat Wiadomości

Mimo protestu nauczycieli i rodziców dwie gminne szkoły staną się tylko filiami, a jedna zostanie zlikwidowana

Decyzje zapadły na dzisiejszej sesji Rady Gminy Wągrowiec.

To była gorąca sesja. Zjawili się tam bowiem protestujący, którzy próbowali przekonać wójta i radnych do zmiany decyzji. Informowali między innymi o tym, że w krótkim czasie udało im się zebrać około 1000 podpisów pod petycją ze sprzeciwem w tej sprawie.

Niewiele to pomogło, bo decyzje o zmianach i likwidacji zapadły większością głosów. Władze te decyzje tłumaczyły koniecznością dostosowania placówek oświatowych do nowych norm i wymogów. Jednocześnie tłumaczono, że dla uczniów likwidowanych oddziałów zostanie zapewniony darmowy dowóz do szkoły w Wągrowcu, która jest świeżo wyremonotowana i dobrze wyposażona oraz położona.

W przypadku szkół w Siennie i Łaziskach obecne dwa oddziały przedszkolne i sześć klas szkoły podstawowej zamienią się w dwa oddziały przedszkolne i trzy pierwsze klasy szkoły podstawowej, a od przyszłego roku szkolnego staną się filiami szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. A szkoła podstawowa w Wiatrowie całkiem zniknie, bo pozostanie tam tylko oddział przedszkolny. 

Fot. Obrady sesji rady gminy Wągrowiec

Czytaj także

Od dzisiaj można wypożyczać rowery miejskie

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Duży pożar w Pawłowie Żońskim

Redakcja

WSPÓLNY PROJEKT: Stop przemocy w wągrowieckich podstawówkach

Redakcja