Okno na Wągrowiec
Na luzie Na własne oczy Styl życia Wiadomości Wydarzenia

Mimo deszczu na ROWERACH przejechali przez Wągrowiec [ZDJĘCIA]

Tak w naszym mieście zainaugurowano Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W czwartkowy poranek w strugach deszczu uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, wraz z opiekującymi się nimi nauczycielami, nie pierwszy już raz promowali poruszanie się po mieście rowerem.

Krótki miejski przejazd wystartował z parkingu przy szkole podstawowej nr 1, prowadząc przez ulice Kcyńską, Przemysłową, Kolejową, Cysterską, Opacką i Klasztorną i kończąc się na Rynku. Po drodze do młodych rowerzystów przyłączył się burmistrz Jarosław Berendt, który w punkcie końcowym przejazdu podziękował jego uczestnikom za udział w inauguracji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Na mecie czekały też na wszystkich zdrowe przekąski oraz autobus elektryczny Zakładu Komunikacji Miejskiej, którego przedstawiciele mieli dzisiaj instruować wągrowczan, jak korzystać z roweru miejskiego. Plany te, niestety, w dużej mierze pokrzyżował deszcz.

– Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach przygotowanych w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – zachęcają wągrowieccy urzędnicy.

Program na kolejne dni znajdziecie tutaj: https://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/zostaw-samochod-w-garazu

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja