serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Komunikacja Społeczeństwo Wiadomości

Mieszkańcy NARZEKAJĄ na rozkład jazdy. ZKM się tłumaczy: Będą KOREKTY


zatrudnie
artdent baner

Nowy rozkład jazdy autobusów miejskich w Wągrowcu wzbudził duże niezadowolenie mieszkańców.

OD poniedziałku 4 września w Wągrowcu obowiązuje nowy rozkład jazdy Zakładu Komunikacji Miejskiej. Od początku wzbudził on duże emocje. Wągrowczanie nie kryją, że są niezadowoleni z tego, jak autobusy teraz jeżdżą.

Poniżej tylko część z licznych komentarzy wągrowczan:

– Nowy rozkład chyba odpowiada tylko ludziom pracującym w zakładzie Polinova. Reszta mieszkańców nie ma jak dojechać do pracy w innych zakładach, nie wspominając już o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ludziach dojeżdżających na dworzec kolejowy czy seniorach.

– Rozkład jazdy autobusów okropny tylko dojedziesz na Wschód, a nikt nie pomyślał że ludzie też mieszkają na Starówce. Nie dojedziesz ani do lekarza, a do domu nie ma mowy, doświadczyłam tego we wtorek, strata czasu i nerwów. Prośba proszę pomyśleć o starym targowisku wiata jest i tylko atrapa!!!!!!!!!

– Fajnie by było, żeby rozkłady jazdy się pokrywały. Na stronie autobus linii 4 z przystanku Kcyńska/Szkoła pokazuje inne godziny odjazdów niż rozkład wywieszony na przystanku

– Może warto pomyśleć o puszczeniu dwóch autobusów linii 4, która odjeżdża z Rynku o 7.13. W połowie drogi większość ludzi została bo się nie zmieściła do autobusu….

– Tragedia z tymi autobusami.

O komentarz poprosiliśmy ZKM. Jak się okazuje, ten rozkład, to konieczność szukania oszczędności.

– Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Wągrowcu informuje, że w związku z ograniczeniami finansowymi nastąpiła korekta rozkładu jazdy. Ze względu na liczne żądania mieszkańców do 18 września br. wprowadzone zostaną częściowe jego korekty – czytamy w krótkiej odpowiedzi, przesłanej do naszej redakcji.

Niestety, nie wiemy, na czym te korekty będą polegać i czy uwzględnią uwagi wągrowczan. Musimy jeszcze kilka dnia poczekać. A mieszkańcy? Oni muszą uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja