Okno na Wągrowiec
Wiadomości

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Łeknie [FOTO]

– Dzisiejsze zawody mają szczególny wymiar, gdyż uczestniczą w nich strażacy z zaprzyjaźnionego miasta w Czechach. Tak wiec mają wymiar międzynarodowy – powiedział wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak podczas otwarcia strażackich zawodów miejsko-gminnych.

Na stadionie sportowym w Łeknie wczoraj, czyli w niedzielę 9 lipca, odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których meldunek prezesowi zarządu miejsko-gminnego związku w Wągrowcu Łukaszowi Wiatrowskiemu złożył komendant miejsko-gminny Radosław Sierpowski. Na tegoroczne zawody przybyło 19. Drużyn, startujących w trzech kategoriach, którym towarzyszył radosny humor i chęć rywalizacji. Również dopisała publiczność, która liczne przybyła, aby podziwiać umiejętności strażaków-ochotników. Zawody rozpoczęto pokazem wykonanym przez dziesięcioro adeptów w wieku od 3 do 10 lat z OSP w Siennie, których przygotowała Patrycja K. Słowicka.

Zawodnicy podczas zawodów sportowo-pożarniczych musieli wykazać się umiejętnościami  w rozwijaniu linii gaśniczej, a także szybkością w pokonywaniu toru z przeszkodami.

Jako pierwsi zaprezentowali swoje umiejętności członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, wśród których drużyna z Siedleczka wystartowała po raz pierwszy w zawodach. Następnie od pokonania sztafety wystartowały zawodniczki w kategorii „C” – kobiecej. Prawdziwy pokaz umiejętności gaśniczych, na który wszyscy czekali, było zaprezentowanie umiejętności bojowych przez męskie drużyny posiadające już doświadczenie w akcjach ratowniczych. Rywalizacja drużyn podczas zawodów była często emocjonująca, której towarzyszyły liczne oklaski przybyłych kibiców.

Podczas podsumowania zawodów sędzia główny mł. kpt. Sławomir Wyrzykowski przedstawił kolejność poszczególnych drużyn.

Kategoria Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

I – Łekno II 1028 pkt.

II –  Łekno I 1020 pkt.

III  – Ochodza 980 pkt.

IV – Siedleczko 975 pkt.

V – Pawłowo Żońskie 946 pkt.

VI – Sienno 848 pkt.

Kategoria „C” – kobiet

I – Łekno 122 pkt.

II – Sienno 138 pkt.

III – Ochodza 150 pkt.

Kategoria „A” – mężczyzn

I – Rąbczyn 108 pkt.

II – Łekno II 109 pkt.

III – Wągrowiec 112 pkt

IV – Siedleczko 117 pkt.

V – Brzeźno Stare 118 pkt.

VI – Runowo 122 pkt.

VII – Łekno I 123 pkt.

VIII – Pawłowo Żońskie 130 pkt.

IX – Ochodza 131 pkt.

X – Sienno 149 pkt.

Swój pokaz rozwinięcia linii gaśniczej zaprezentowali również zawodnicy z Czech.

Drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczali wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, komendant Komendy Powiatowej PSP st. bryg. Mariusz Dębski i wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu Andrzej Woźnicki. Upominki w postaci słodyczy ufundowała poseł na Sejm RP Marta Kubiak. Puchar Przechodni Wójta Gminy Wągrowiec otrzymała drużyna OSP z Rąbczyna, która również została obdarowana przez przedstawiciela z Czech.

Wśród przybyłych byli również wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Krystyna Urbańska, zastępca wójta gminy Wągrowiec Jerzy Łukaszczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu Jakub Zadroga.

Podsumowanie zawodów było okazją do wręczenia podziękowań, które otrzymały: Katarzyna Sommerfeld z OSP w Siennie za zdobycie drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Plastycznej, Agnieszka Kozłowska i Amelia Kozłowska z OSP w Żabiczynie za udział w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom.” Specjalne podziękowania od Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego otrzymali Łukasz Wiatrowski – prezes ZMGM OSP RP i Radosław Sierpowski – komendant miejsko-gminny w Wągrowcu.

Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy kosztowali przygotowaną grochówkę, którą przygotowały panie z Koło Gospodyń Wiejskich.

Tekst i foto: Jan Maćkowiak

Czytaj także

Puchar przechodni Wójta Gminy Wągrowiec dla OSP w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja

Nowe godziny pracy urzędu

Redakcja

Samochód wypadł z drogi. Kierowca był uwięziony w aucie [FOTO]

Redakcja