Okno na Wągrowiec
Na luzie Społeczeństwo Styl życia Wiadomości Wydarzenia

Miejskie rowery wczoraj pojechały na Wschód!

Aż 18 rowerów zaparkowało wczoraj w jednym miejscu.

– Wszystkie rowery miejskie chyba są na Wschodzie, haha 😂. Jak widać to była bardzo potrzebna inicjatywa 👍😃 – napisała dzisiaj na FB Magda Bodus pod zdjęciem, gdzie faktycznie mnóstwo miejskich rowerów znalazło się w jednym miejscu.

Spytaliśmy o to w ZKM. Michał Nowak przyznaje, że faktycznie aż 18 rowerów stanęło wczoraj właśnie na tym osiedlu.   

Przy okazji wągrowczanie zwracają uwagę na inny problem. Krzysiek Urbaniak pisze: – około 22.00 co niektórym rowery służą jako rowero-krosy. Jazda wokół kościoła z piskiem opon, wyskoki z krawężników i do tego cały czas dzwonkiem dzwonią, jakby nie wiedzieli jaki jest dźwięk rowerowego dzwonka. Trzeba coś z tym zrobić… –  zwraca uwagę.

Magda Bodus nie kryje rozżalenia: – Zawsze mnie to dziwi, dlaczego nie potrafimy uszanować wspólnego dobra. Rzeczy wspólnych. Przecież wspólne rzeczy są dla nas wszystkich.

Prezes ZKM przyznaje, że w rejonie osiedla Wschód nie ma kamer, więc trudno im na takie sygnały reagować. Wkroczyć mogą tylko wtedy, gdy ktoś, kto rower wypożyczy, uszkodzi go.

Dodajmy, że Wągrowiecki Rower Miejski działa od 9 czerwca. Dotąd łącznie przejechano ponad 10 tys. km. Skorzystało z niego ponad 800 użytkowników, którzy podczas ponad 4,6 tysiąca przejazdów spędzili na tych dwóch kółkach prawie 1,5 tysiąca godzin.

Fot. FB Magdalena Bodus

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Po wyborach wraca stare, czyli nasz powiatowy kabaret

Krzysztof Garnetz

Koncert duetu organowego Colloque des Claviers [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Dodatkowe połączenie autobusowe podczas przebudowy ulicy Skockiej

Redakcja