Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Druga sesja rady miejskiej Wągrowca dzisiaj. Kolejna w przyszłą środę.

Podczas dzisiejszej, drugiej sesji wągrowieccy radni o godzinie 16.00 spotkają  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. A zajmą się głównie sprawami organizacyjnymi, czyli:

– podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wągrowcu

– podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej  w Wągrowcu.

– podjęcie uchwały w sprawie powołania stałych Komisji Rady Miejskiej w Wągrowcu.

– podjęcie uchwały w sprawie diet przysługujących radnym za udział w posiedzeniach sesji Rady  i komisji oraz zwrotu kosztów podróży służbowych.

– podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrzowi Miasta Wągrowca.

– podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia do wydawania poleceń wyjazdu służbowego dla Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wągrowcu.

To wszystkich pilnych spraw oczywiście nie załatwi, więc kolejna sesja została zwołana na przyszły tydzień, czyli środę 29 maja (godz. 16.00 w sali Starostwa Powiatowego).

A tam m.in.: zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Wągrowca na lata 2024-2036 oraz w uchwale budżetowej na bieżący rok.

Radni zajmą się ustaleniem regulaminu przyznawania dodatków nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejska Wągrowiec oraz określenia zasad obowiązkowego wymiaru zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach i przedszkolach oraz określenia obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych.

Na koniec radni pochylą się nad podjęciem uchwały o zmianie uchwały w sprawie udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej.

Obrady wągrowieckich radnych będzie można śledzić w Internecie. Sesja rozpocznie się o godzinie 16.00.

Fot. archiwum „OnW”

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul