Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Miała w terenie zabudowanym aż 115 km na liczniku! Teraz odpocznie od samochodu

Mimo coraz gorszych warunków atmosferycznych, wciąż nie brakuje skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.

Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie patrol skutecznie ostudził zapędy nieodpowiedzialnej kierującej z Niemczyna, która pędziła samochodem z prędkością aż 115 kilometrów na godzinę. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała 500 złotowy mandat i 10 pkt. karnych. Co szczególnie bulwersujące, sama kontrola przebiegała również w Niemczynie, więc kierująca musiała świetnie sobie zdawać sprawę z faktu, że porusza się drogą z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Natomiast policjanci pełniący czynności na posterunku kontrolnym w Mieścisku przy ul. Wągrowieckiej, zatrzymali do kontroli drogowej młodego mężczyznę kierującego seatem. 21-latek poruszał się w tym miejscu z prędkością 108 kilometrów na godzinę. Również utracił prawo jazdy, a zyskał punkty karne i mandat do zapłacenia.

Jesień od samego początku nie rozpieszcza nas pogodą. Pochmurne i deszczowe dni sprawiają, że warunki na drodze są złe. Łatwiej wpaść w poślizg, nie wyhamować, „wylądować w rowie”. Wciąż odnotowujemy różne przypadki niedostosowań prędkości do panujących warunków, a mimo to nie brakuje skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców – zauważają wągrowieccy policjanci i dodają: – Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu!

Czytaj także

Wągrowieccy policjanci przygotowują świąteczną paczkę dla potrzebujących

Redakcja

Pijany 50-latek jechał busem mając prawie 1,5 promila

Redakcja

Był poszukiwany przez policję. Ukrywał się. Już trafił do więzienia

Redakcja