serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

Miał prawie 2 promile i jechał autem. W porę zatrzymała go policja


zatrudnie
artdent baner

W poniedziałkowy wieczór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego 44-letniego wągrowczanina. Kierowca w chwili badania miał niemal 2 promile alkoholu.

– Kontrola drogowa miała miejsce w poniedziałek około godziny 20:00 w Pawłowie Skockim. Policjanci zauważyli kierowcę w citroenie C8, który wykonywał jeden z niebezpieczniejszych manewrów, bo przekraczał linie ciągłą i wyprzedzał na skrzyżowaniu – wyjaśnia policja i dodaje:

– Skrzyżowanie w przepisach wskazane jest jako miejsce, na którym kierowca ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, a wyprzedzanie na nim jest zagrożone karą mandatu w wysokości 1000 [2000] zł i 10 punktów karnych. Nie dotyczy to skrzyżowań o ruchu okrężnym lub tych, na których ruch jest kierowany.

Dodatkowo mężczyzna był nietrzeźwy, więc od razu utracił uprawnienia do kierowania, a za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna minimum 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

31-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Redakcja

Na działce miał miód i… nielegalną plantację. Zatrzymała go policja [FOTO]

Redakcja

WYPADEK: Samochód dachował w gminie Skoki. Kierowca trafił do szpitala [FOTO]

Redakcja