Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na własne oczy Relacje wideo Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

[MAMY FILM] Kto niszczy kwietniki w centrum miasta? To KUNY!

Administrator osiedla przy ulicy Średniej w Wągrowcu ustalił sprawców.

Kilkadziesiąt kwietników ozdabia osiedle w centrum Wągrowca przy ulicy Średniej. Od jakiegoś czasu administrator tego osiedla prawie każdego ranka znajdował zniszczone kwietniki, z powyrywanymi kwiatkami i rozsypaną ziemią.

Mężczyzna podejrzewał chuliganów, którzy mogli to robić złośliwie, być może po spożyciu alkoholu.  Prawda okazała się zgoła inna. A pomógł film z monitoringu.

Okazało  się, że za te zniszczenia odpowiedzialnych jest kilka kun, które właśnie w centrum Wągrowca się zagnieździły. To może niepokoić mieszkańców, bo kuny potrafią nabroić nie tylko w kwietnikach. Niszczą elewacje domów, a przede wszystkim nader chętnie przegryzają kable w samochodach, skutecznie niszcząc auta.

Zresztą nie tylko w samochodach. W Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych jest słynny Wielki Zderzacz Hadronów (badający cząstki elementarne). W 2016 roku coś nagle wyłączyło te maszyny. Wywołało to nie lada zamieszanie. Pracownicy centrum przyczyny szukali dość długo. Po kilku dniach okazało się, że kable wprawiające w ruch maszynę zostały przegryzione, a po analizie monitoringu ustalono, że sprawcą jest właśnie kuna domowa.

Radą na kuny są np. specjalne spreje odstraszające lub specjalne uszczelnienie samochodu.

Filmy: monitoring administrator osiedla

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: NADCHODZI FALA NIEBEZPIECZNYCH UPAŁÓW! ALERT DRUGIEGO STOPNIA!

Redakcja

Nakrętki prosto w SERCE

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ciężarówka ZABLOKOWAŁA ruch na przejeździe kolejowym przy ulicy Rogozińskiej

Krzysztof Czapul