Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

KRYSTIAN RAKOCY MISTRZEM POLSKI 2021! [ZDJĘCIA]

W dniach 27-28 listopada 2021 roku w miejscowości Kliczków (woj. dolnośląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach. Nie zabrakło na nich zawodników z Mieściska, czyli Krystiana i Natalii Rakocy.

Krystian po dwóch dniach rywalizacji wraz z czwórką swoich czworonożnych przyjaciół (Raya, Ragnar, Floki i Kenai) zdobyli złoty medal i tym samym obronili tytuł Mistrza Polski!

W dodatku po wszystkich dotychczasowych zawodach w tym sezonie zachowują czyste konto i pozostają niepokonani z kompletem 4000 punktów w Pucharze Polski!

– Jestem mega zadowolony z dotychczasowych startów w tym sezonie i przede wszystkim z tego, że kolejny raz z rzędu udało nam się obronić tytuł Mistrza Polski. Psiaki spisały się idealnie, czysty przejazd, nie popełniliśmy żadnego większego błędu, który mógłby wpłynąć na wynik, co nie jest łatwe przy długiej trasie. Czasem wystarczy najmniejszy błąd mój, czy też któregoś z psiaków i możemy spaść z podium – wyjaśnia Krystian i dodaje:

– W tym sporcie ważne jest odpowiednie przygotowanie zarówno zawodnika, jak i psów, wypracowanie relacji z nimi oraz komunikacja i współpraca. Na wynik składa się bardzo wiele czynników o czym można by napisać obszerny artykuł. Niestety niektórzy wciąż myślą, że to wygląda tak, że „stoimy na wózku, czy też hulajnodze i psy nas ciągną”… nic bardziej mylnego! Jeśli chce się walczyć o najwyższe osiągnięcia to my również musimy być przygotowani fizycznie i pomagać nogami, co w dodatku wymaga dużo więcej siły w nogach niż przy „normalnym” biegu.

Natalia tym razem uplasowała się na 5 pozycji w DS2 NB wraz z Inkim i Levi. Przyznaje, że jest dumna z psiaków, bo dały z siebie wszystko, mimo że mają już po 8 lat. Ten sezon pozwolił jej nabrać doświadczenia i w przyszłym roku planuje wrócić z mocniejszym składem.

– Zarówno my jak i psiaki jesteśmy w doskonałej formie. W tym roku mieliśmy wystartować na Mistrzostwach Świata, które miały odbyć się na początku grudnia w Belgii, ale w ostatnim momencie zostały odwołane ze względu na pandemię. Jednak teraz przed nami kilka dni zasłużonego odpoczynku i regeneracji, a potem wracamy do regularnych treningów, aby utrzymać formę na zimę. Na ten moment nie wykluczamy startów na śniegu. Niestety, zawody zimowe odbywają się za granicą, gdyż u nas ze względu brak warunków do organizacji takich zawodów spowodował, że już od kilku lat ich nie ma. Jeśli się nie uda to musimy być gotowi na wiosenną część sezonu „na kółkach” – przyznaje Natalia.

Dotychczasowe osiągnięcia Krystiana:

8x tytuł Mistrza Polski

11x tytuł Wice-Mistrza Polski

16x Puchar Polski

2x tytuł Wice-Mistrza Świata

1x brązowy medal Mistrzostw Europy

Dotychczasowe osiągnięcia Natalii:

2x tytuł Wice-Mistrzyni Polski

4 miejsce na Mistrzostwach Świata

– Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom: JP Budowa Energia, Salon Samochodów Używanych ATEST, Dworek Róża Poraja, Serpol-Cosmetics, Gabinet Weterynaryjny Ewet oraz Dr.Clauder’s Polska – mówią zgodnie Natalia i Krystian.

Czytaj także

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Krystian z kolejnym ZŁOTYM krążkiem na szyi. Natalia tuż za podium [ZDJĘCIA]

Redakcja

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Krystian PIERWSZY. Natalia CZWARTA [ZDJĘCIA]

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Nasi na mistrzostwach z MEDALAMI [ZDJĘCIA]

Redakcja