Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

KORONAWIRUS: Wągrowiecki sąd odwołał wszystkie rozprawy, prokuratura wstrzymuje przyjęcia interesantów, a policjanci zalecają, by do nich nie przychodzić!

Kolejne instytucje ograniczają swoją działalność.

Prezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu wydał zarządzenie, zgodnie z którym od piątku 13 marca, aż do końca miesiąca, odwołane zostały wszelkie rozprawy i posiedzenia jawne. Wyjątkiem są posiedzenia dotyczące tymczasowego aresztowania oraz innych pilnych spraw wymagających niezwłocznego rozpoznania.

Także Prokurator Okręgowy – w związku z sytuacją epidemiologiczną kraju – wydał zarządzenie, na podstawie którego wstrzymane są, aż do odwołania, przyjęcia interesantów w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu i w prokuraturach rejonowych okręgu poznańskiego.

Przyjęcie osób przez prokuratorów i pracowników sekretariatu możliwe jest wyłącznie w stosunku do osób wezwanych w celu wykonania czynności procesowych lub zamierzających złożyć do protokołu zawiadomienie o przestępstwie.

Komenda Główna Policji wydała natomiast komunikat z zaleceniem ograniczenia osobistych wizyt w jednostkach policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. – Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji „Moja Komenda” oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) – informują policjanci.

Równocześnie policja jednak zastrzega, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki.

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WÓJT DAMASŁAWKA ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

Remigiusz Priebe

PALIŁA SIĘ LOKOMOTYWA. Skład towarowy ZABLOKOWAŁ DROGĘ [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

JEST AKCJA: POMÓŻMY GASTRONOMII przetrwać obostrzenia

Remigiusz Priebe