Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

KONKURS: Doktor Nieżychowski wyróżniony! [FOTO]

Kondolencje Karol Krus

Wczoraj w Pile podsumowano Konkurs „Senior Północnej Wielkopolski”. Decyzją Kapituły Konkursu tytuł ten otrzymała Maria Jaszczy ze Złotowa. Doktor Zygmunt Nieżychowski został uhonorowany wyróżnieniem.

Podczas uroczystości doktorowi Nieżychowskiemu towarzyszył ks. Prałat Andrzej Rygielski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa, Wicestarosta Michał Piechocki oraz Stanisław Owsianny – sekretarz stowarzyszenia. Dyplom wyróżnionemu wręczył Prezes Stowarzyszenia Pro Senior Marian Martenka.

Dr Zygmunt Wojciech Nieżychowski to Kierownik Ośrodka Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina  w Wągrowcu.

Urodził się 3 lutego 1940 r. w Wągrowcu. Pracę zawodową rozpoczął w 1964 r. w Szpitalu Powiatowym w Trzciance. Następnie pracował w Ośrodku Zdrowia w Krzyżu, Szpitalu Powiatowym w Czarnkowie. Od 1967 r. do 1978 oraz od 1980 – 1999 r. pracował w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. W latach 1978-1980 pracował w resorcie PKP. W okresie zatrudnienia w ZOZ w Wągrowcu w latach 1977-1978 oraz 1980 – 1993 pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Wewnętrznego Szpitala. Od 1993-1999 r. pracował w Poradni Diabetologicznej ZOZ w Wągrowcu, a następnie jako kierownik poradni lekarsko – rehabilitacyjnej w Wielobranżowej Spółdzielni Inwalidów w Wągrowcu do 2004 r.

Od początku był zaangażowany w powstawanie i rozbudowę Hospicjum „Miłosiernego Samarytanina”. Po przejściu na emeryturę w 2004 roku poświęcił wszystkie swoje siły i czas terminalnie chorym, podejmując w 2005 r. pracę jako kierownik Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, gdzie pracuje do dziś. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Doktor Zygmunt Nieżychowski w gronie nominowanych w konkursie „Wielkopolski Lekarz z Sercem”

Redakcja

WĄGROWIEC: Jest konkurs na dyrektora szkoły podstawowej nr 4

Redakcja