Okno na Wągrowiec


Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

KOMISJA REWIZYJNA w końcu PRZYJĘŁA wniosek o ABSOLUTORIUM dla BURMISTRZA. Za trzecim podejściem

Zakończył się pat w wągrowieckim samorządzie?

Jak udało nam się dowiedzieć, na dzisiejszym posiedzeniu Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Wągrowcu w końcu przegłosowała wniosek o udzielenie absolutorium dla burmistrza Jarosława Berendta. Wcześniej dwukrotnie w głosowaniu taki wniosek przepadał.

Po raz pierwszy komisja pochyliła się nad wnioskiem o udzielenie absolutorium burmistrzowi Wągrowca 21 maja, jednak w głosowaniu był remis (dwa głosy za oraz dwa głosy przeciw) i wobec nieuzyskania większości uchwała została odrzucona. Informowaliśmy o tym w artykule Z OSTATNIEJ CHWILI: Komisja Rewizyjna ODRZUCIŁA wniosek o udzielenie ABSOLUTORIUM Jarosławowi Berendtowi.

Po raz drugi nad tym samym wnioskiem Komisja Rewizyjna obradowała wczoraj, 8 czerwca, jednak wynik był również remisowy. Natomiast dzisiaj wieczorem komisja podjęła trzecie podejście do uchwały i tym razem ją już przyjęła – stosunkiem dwóch głosów za i dwóch wstrzymujących się.

Teraz wniosek o udzielenie absolutorium Jarosławowi Berendtowi zostanie przedstawiony całej Radzie Miejskiej. Rada jednak nie będzie miała aż trzech podejść – jeśli go nie przyjmie za pierwszym razem, będzie musiała na następnym posiedzeniu zająć się uchwałą o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza.

Czytaj także

UCZENNICE Liceum popierają PROTEST i NIE BIORĄ udziału w LEKCJACH. Dyrektor: To nieobecność NIEUSPRAWIEDLIWIONA

Krzysztof Czapul

Dziś w Wągrowcu MARSZ KOBIET! A pod kościołami ZBIERAĆ się mają PRZECIWNICY tego PROTESTU

Krzysztof Czapul

Spółdzielnia prosi MIESZKAŃCÓW o prawidłowe korzystanie z… TOALETY

Krzysztof Czapul