Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

KOLEJNA OFIARA ŚMIERTELNA WIRUSA. Tylko 6 nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia późnym wieczorem poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem.

Od dzisiaj został zmieniony sposób raportowania o zakażeniach koronawirusem. W związku z tym, że były spore różnice między danymi podawanymi przez poszczególne sanepidy, a tymi publikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, od dzisiaj lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne dostały zakaz podawania publicznie danych.

O nowych zakażeniach w poszczególnych powiatach będzie teraz informowało wyłącznie ministerstwo. \Według jego zapowiedzi, specjalna strona miała zostać uruchomiona dzisiaj po południu. Nie obyło się jednak bez kłopotów i ostatecznie włączona została kilkanaście minut po 22.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, minionej doby w Polsce zdiagnozowano koronawirusa u 10.139 osób. W Wielkopolsce odnotowano 630 zakażeń.

W Polsce w ciągu tej doby zmarło 540 osób (bezpośrednio z powodu covid-19 i poprzez choroby współistniejące). Z tej liczby 41 zgonów odnotowano w Wielkopolsce.

Niestety jedna ze zmarłych osób pochodziła z naszego powiatu, natomiast wśród nowych osób zakażonych jest, według ministerstwa, zaledwie 6 od nas.

Od początku pandemii liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 909.066 osób, z których 14.314 zmarło.

Niestety, podawane w nowy sposób dane są dużo uboższe. Nie publikowana jest już między innymi suma dotychczasowych zachorowań i zgonów w poszczególnych powiatach i województwach.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1331344507221250049

 Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj także

Nasi ZDOLNI uczniowie są NAJLEPSI w Wielkopolsce!

Redakcja

Kolejowa INWESTYCJA na wągrowieckiej Osadzie ROŚNIE w oczach! [FILM]

Krzysztof Czapul

Wągrowiec w czołówce miast z najgorszym powietrzem!

Redakcja