Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Kilka razy był zatrzymywany przez policję. Miał dwa sądowe ZAKAZY jazdy. Teraz trafi za KRATKI!

Najbliższe osiem miesięcy w Areszcie Śledczym w Poznaniu spędzi 35-latek, który ignorował sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Wczoraj, czyli w środę, 22 maja, kilka minut przed godziną 20.00 policjanci z wągrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gminy Skoki. Tego samego, który przed tygodniem został zatrzymany do kontroli w Wiatrowie.

– Kontrola drogowa miała miejsce w centrum Wągrowca na ulicy Kościuszki. Jednak tym razem na rękach kierowcy zatrzasnęły się kajdanki, a miejsce z zza kierownicy zamienił na celę pomieszczenia dla osób zatrzymanych – wyjaśnia policja.

Mężczyzna tylko w tym roku był czterokrotnie zatrzymywany podczas kierowania pojazdem przez policjantów z Wągrowca i Poznania. Na mężczyźnie ciążą dwa postanowienia sądów – Sądu Rejonowego w Wągrowcu i Sądu Rejonowego Poznań- Nowe Miasto i Wilda, zakazujące mu kierowanie pojazdami mechanicznymi. Ten pierwszy wydany w 2019 roku zakazuje mu dożywotnio prowadzenia pojazdów.

– Wczoraj na podstawie wydanego zarządzenia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda, mężczyzna został zatrzymany, a następnie zostanie umieszczony w Areszcie Śledczym w Poznaniu na okres najbliższych 8 miesięcy – tłumaczy policja.

KARA

Niestosowanie się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, jest przestępstwem z art 244 Kodeksu Karnego, zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul