Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Kilka dni i aż 11 osób poszukiwanych ujawniła policja!

Osiem osób było poszukiwanych na podstawie wydanych przez sądy nakazów zatrzymania i doprowadzenia do zakładów karnych, jedna z osób poszukiwana była listem gończym. Jedna osoba była poszukiwana na podstawie wydanego przez prokuraturę zarządzenia. Wśród ujawnionych osób poszukiwanych znalazła się również 16-latka z powiatu żywieckiego, poszukiwana w związku z samowolnym oddaleniem się.

35-letni mieszkaniec Skoków zatrzymany został podczas interwencji związanej ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierującym. Miało to miejsce we wtorek 25 czerwca. Na numer alarmowy 112 zadzwonił świadek jazdy kierowcy białego busa. Zatrzymany do kontroli mężczyzna już wcześniej w lutym był zatrzymywany przez policjantów ze Skoków, kiedy kierował samochodem pomimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Zakaz wciąż jest aktualny, potwierdzono również, że kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu – około 2,5 promila. Został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wągrowcu, ponieważ był też poszukiwany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

26 czerwca zatrzymany został poszukiwany na podstawie listu gończego 56-letni wągrowczanin. Mężczyzna miał zasądzoną do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności, w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów-(art 209 K.K.). Zatrzymany przez policjantów z Zespołu ds. Poszukiwań osób KPP w Wągrowcu trafił do Zakładu Karnego w Gębarzewie.

Tego samego dnia policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego będący w patrolu rowerowym zatrzymali dwie osoby. Poszukiwany za kradzieże (art. 278 K.K.) 26-latek z Wągrowca, zgodnie z nakazem doprowadzenia Sądu Rejonowego w Wągrowcu, trafił na 4 miesiące do Zakładu Karnego w Gębarzewie. Kolejny zatrzymany przez ten sam patrol, to 52-letni wągrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji, jaką podjęli policjanci w związku ze wszczęciem awantury w domu. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wydaniem postanowienia przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu po zakończonym postępowaniu sądowym w sprawie znęcania się – (art 207 K.K.). Mężczyzna najbliższe 7 miesięcy spędzi za kratami.

W czwartek 27 czerwca policjanci dzielnicowi zatrzymali skazanego na karę roku pozbawienia wolności 34-letniego wągrowczanina. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego w Gębarzewie, za dopuszczenie się przestępstwa znęcania (207 K.K.).

Wczoraj, czyli w niedzielę 31 czerwca, wągrowieccy policjanci zatrzymali poszukiwaną 16-latkę z powiatu żywieckiego (woj. śląskie). Nastolatka po zapoznaniu przez internet kolegi z okolic Wągrowca, postanowiła spotkać się z nim. Pierwsze spotkanie miało miejsce w pobliżu miejsca jej zamieszkania, gdzie chłopak pojechał do niej. Nastolatka postanowiła jednak uciec z domu i przemierzyć wraz z nim pół Polski, docelowo do jednej z miejscowości w gminie Gołańcz. Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie miejsca jej pobytu. Nastolatka została doprowadzona do KPP w Wągrowcu, jednocześnie o odnalezieniu poinformowano rodziców, którzy po kilku godzinach drogi przybyli do Wągrowca, aby odebrać córkę.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński  

Fot. Archiwum policja

Czytaj także

SKUTKI BURZY: uszkodzone dachy, powalone drzewa, ewakuacja obozu [FOTO]

Redakcja

IMGW: Uwaga na UPAŁY, BURZE, WIATR, DESZCZE i GRAD! Możliwe TRĄBY POWIETRZNE!

Krzysztof Czapul

Pijani kierowcy: 65-latek wjechał w hulajnogi. Inny wyrządził szkody na parkingu. Kolejny wiózł… dzieci!

Redakcja