Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Kierowca był naćpany, a pasażer… pogryzł policjanta

Nawet do dwóch lat więzienia może grozić 21-latkowi, który prowadził auto pod wpływem substancji zabronionej. Pasażer też nie był bez winy. Za wejście w konflikt z prawem odpowiedzą przed sądem.

Policjanci patrolując w godzinach nocnych ulice Chodzieży zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 21-latek.

– Mężczyzna był trzeźwy, ale jego nerwowe zachowanie go zdradziło. Badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy. 28-letni pasażer także nie pozostał bez winy. Przy nim mundurowi znaleźli kilka gramów narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy – wyjaśniają chodziescy funkcjonariusze.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

– Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań krwi kierowcy i wówczas może się okazać, że będzie miał on postawiony zarzut o kierowanie pojazdem pod wpływem substancji zabronionej. Pasażer odpowie za posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, którego pogryzł w momencie zatrzymywania. Jemu za ten czyn grozi do 3 lat więzienia. Prokurator zdecydował, że mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie chodzieskiej policji na dozór – tłumaczy policja.

Źródło: KPP Chodzież

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Był PIJANY. Nie chciał pieszo wracać do domu, więc wezwał… RADIOWÓZ!

Krzysztof Czapul

Rozpoznajesz go?! To groźny przestępca. Ściga go policja! [FOTO]

Redakcja

Matka zamknęła dziecko w…bagażniku auta, bo było niegrzeczne!

Redakcja