Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Kierowca autobusu szkolnej wycieczki z dziećmi był pijany!

artdent baner

Wczoraj około godziny 5 rano policjanci pojechali do Łekna w gminie Wągrowiec. Tam spod szkoły miała wyruszyć wycieczka dzieci szkolnych do Kołobrzegu.

Środa, 17 maja. Rodzice, aby mieć pewność że z autokarem i kierowcą jest wszystko w porządku, poprosili policjantów o kontrolę.

– Problem pojawił się podczas badania trzeźwości kierowcy. Mężczyzna zdawał się nie być wypoczęty, z pewnością nie był trzeźwy. W chwili badania około godziny 5.25 urządzenie wykazało w organizmie kierowcy około 0,4 promila – tłumaczą funkcjonariusze.

64-letni mężczyzna już godzinę przed badaniem był w drodze, gdyż do Łekna przyjechał z siedziby firmy w woj. kujawsko-pomorskim, policjantom tłumaczył, że dzień wcześniej wieczorem wypił jedno piwo.

W dalszą drogę pojechał już z policjantami na komendę w Wągrowcu, aby przeprowadzić kolejne badania na analizatorze oddechu Alkometr.

Wkrótce na miejscu odjazdu pojawił się trzeźwy kierowca z którym dzieci mogły wyruszyć w trasę.

– Apelujemy, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do stanu kierowcy, zadzwonić do dyżurnego jednostki i poprosić o kontrolę – wyjaśnia policja.

Taką kontrolę jednak najlepiej umówić odpowiednio wcześniej, wysyłając maila na adres dyzurny.wagrowiec@po.policja.gov.pl

Źródło: KP PSP Wągrowiec

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

60-latek jechał „wężykiem”. Świadkowie wezwali policję  

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Samochód wypadł z drogi. Poszkodowana jest jedna osoba. Na pomoc wezwano helikopter [FILM/FOTO]

Redakcja

POŻAR. Płonął las pod Wągrowcem [FILM]

Redakcja