serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Gospodarka Wiadomości

Karol Linetty inwestuje w ziemię. Kupił grunty w Wielkopolsce


zatrudnie
artdent baner

Znany polski piłkarz po przetargu zakupił nieruchomość za blisko 2 miliony złotych.

Jak informuje portal jarocinska.pl, pod koniec kwietnia odbył się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Jarocinie. Cena wywoławcza wynosiła ponad 1,5 miliona zł (z VAT-em). Ostatecznie działka została sprzedana za nieco ponad 400 tys. zł drożej.

Okazuje się, że po wpłaceniu wadium, do przetargu przystąpiły dwie osoby. Ostatecznie działkę przy zbiegu ulicy Stefana Batorego i ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego, przy rondzie Dmowskiego kupił były piłkarz Lecha Poznań, a obecnie włoskiego FC Torino, pochodzący z Damasławka Karol Linetty oraz jego żona.

Jak się okazuje, za obecny teren rolniczy, łąkę, musiał on zapłacić ostatecznie blisko 2 miliony zł, a dokładnie 1.961.739,30 zł (z VAT-em).

Linetty nie był osobiście na przetargu, reprezentował go tam jego pełnomocnik.

A jakie plany ma tam pochodzący z powiatu wągrowieckiego reprezentant naszego kraju?  

Zdaniem dziennikarzy jarocinska.pl, dla działki, którą kupił piłkarz, już zostały wydane warunki zabudowy, z których wynika, że można tam postawić budynek handlowo-usługowy. 

Karol Linetty

  • Pochodzi z Damasławka w powiecie wągrowieckim (tu wciąż mieszkają jego bliscy, których regularnie odwiedza). Jest wychowankiem Lecha Poznań, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Stamtąd przeniósł się do włoskiej Sampdorii, a obecnie występuje w innym klubie włoskiej Serie A, czyli FC Torino.
  • Karol jest także reprezentantem kraju. Właśnie teraz nowy selekcjoner Fernando Santos powołał go na mecz towarzyski z Niemcami (na stadionie Narodowym 16 czerwca) oraz wyjazdowy pojedynek z Mołdawią (20 czerwca) w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.  

Źródło: jarocinska.pl

Czytaj także

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego NAPADALI na markety w całej Wielkopolsce! Także z użyciem MACZETY. Wpadli przez monitoring [FOTO]

Redakcja

KAROL LINETTY powołany do kadry narodowej na wrześniowe mecze

Redakcja

50. Rajd Pojazdów Zabytkowych odwiedzi Skoki!

Redakcja