serpol praca

Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości

Jubileusze i otwarcie nowoczesnej remizy strażackiej w Olesznie [FOTO]

W sobotę, 20 stycznia, uroczyste otwarcie nowoczesnej remizy strażackiej w Olesznie zbiegło się z obchodami jubileuszu 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości.

Uroczystość otwarcia remizy, w której udział wziął Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, została uświetniona przez tradycyjne przecięcie wstęgi, które symbolizowało oddanie nowego obiektu w ręce zasłużonych ochotników z OSP Oleszno. Akt ten podkreślił gotowość i determinację strażaków do niesienia pomocy i ochrony mieszkańcom. Momentem pełnym zadumy i wspólnoty było poświęcenie nowej remizy oraz świetlicy przez ks. Marcina Puziaka.

W tym dniu szczególne uznanie otrzymały lokalne organizacje. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał prestiżowe odznaki Ochotniczej Straży Pożarnej w Olesznie oraz Kołu Gospodyń Wiejskich, podkreślając ich zasługi dla regionu. Zarząd Powiatu Wągrowieckiego przyznał OSP Oleszno Nagrodę Herbu Powiatu Wągrowieckiego.

Wśród uhonorowanych znaleźli się również lokalni bohaterowie. Edmunda Czyża, Tadeusza Hajduka oraz Zbigniewa Wachowiaka wyróżniono odznakami honorowymi za długie lata służby. Medale za zasługi w dziedzinie pożarnictwa otrzymali członkowie rodziny Leszczyńskich, Kamińskich, Sławomir Zabłocki, Aleksander Buksakowski i Tomasz Dembski, a także Halina i Cyryl Wachowiak. To wyraz uznania dla ich poświęcenia i trudu wkładanego w bezpieczeństwo społeczności.

Prezes OSP w Olesznie już planuje przyszłość, skupiając się na dalszym rozwoju i doskonaleniu umiejętności strażaków. Planowane są nowe zakupy i szkolenia, co świadczy o nieustającej gotowości do działania i podnoszenia kwalifikacji.

Źródło: UMiG Gołańcz

Czytaj także

Wypadek w gospodarstwie rolnym. Nie żyje 42-latek przygnieciony przez siewnik

Redakcja

WOŚP u nas ZAGRAŁA i już zebrała blisko PÓŁ MILIONA zł! [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! 100-lecie OSP w Łeknie [FOTO]

Redakcja