Okno na Wągrowiec

Jubileusze Kronika Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

JUBILEUSZ: 80 lat skończył ksiądz Andrzej Rygielski [ZDJĘCIA]

Uroczyste obchody odbyły się w niedzielę. Z udziałem burmistrza Wągrowca i starosty wągrowieckiego.

Ksiądz Andrzej Rygielski to bez wątpienia osoba w naszym mieście bardzo znana. Wieloletni proboszcz parafii pw. św. Wojciecha. Główny budowniczy kościoła tej parafii. Niegdyś dziekan dekanatu wągrowieckiego. To w dużej mierze dzięki jego uporowi powstała noclegownia dla bezdomnych, jadłodajnia dla ubogich i Hospicjum Miłosiernego Samarytanina.

Andrzej Rygielski właśnie skończył 80 lat. Wczoraj, w niedzielę 23 lutego w kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu odbyły się z tej okazji uroczystości. Zaszczycili ją miedzy innymi burmistrz Jarosław Berendt oraz starosta Tomasz Kranc.  

– Nierzadko nasze radości czy smutki przeżywamy w samotności. Nie potrafię jednak sobie wyobrazić sytuacji, w której Człowiek, który z taką pokorą służył naszemu miastu i tyle mu ofiarował, był kiedykolwiek samotny. W Jubileusz 80.urodzin Ks. Prałata w Kościele p.w. Św. Wojciecha zgromadzili się mieszkańcy Wągrowca, którzy chcieli osobiście podziękować za zasługi dla naszego miasta. To w ich imieniu i własnym, z okazji tak pięknego jubileuszu dziękuję za kilkudziesięcioletnie oddanie i pracę na rzecz Wągrowca i życzę Księdzu Prałatowi wszystkiego najlepszego, wszelkich łask płynących od Pana Boga, a przede wszystkim dużo zdrowia – tak tę uroczystość skomentował burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Źródło: FB Jarosław Berendt

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej