serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Od dzisiaj, czyli od 1 grudnia, Kierownikiem Posterunku Policji w Gołańczy został asp. sztab. Jarosław Szkutnicki. Kieruje on codzienną pracą podległej KPP w Wągrowcu jednostki obejmującej zasięg gmin Gołańcz, Wapno i Damasławek.

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu wręczył dziś rozkaz personalny, mianując na stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Gołańczy aspiranta sztabowego Jarosława Szkutnickiego. Zastąpił on dotychczas zajmującego to stanowisko st. asp. Bartosza Huszka, który wyraził akces odejścia na emeryturę.

Doświadczony policjant służbę rozpoczął w 1998 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu. Po dwóch latach przeniesiony został do Wągrowca, gdzie pełnił obowiązki policjanta służby patrolowej w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. W roku 2007 objął obowiązki dzielnicowego Zespołu ds. Prewencji w Damasławku, gdzie służył przez kolejnych 7 lat.

W 2008 roku policjant wyjechał na Bałkany. Przez rok wypełniał obowiązki w ramach EULEX Kosowo – Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej mającym na celu rozwijanie i wzmacnianie wieloetnicznych służb policyjnych oraz wspomaganie lokalnych organów odpowiedzialnych za zapewnienie przestrzegania prawa, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Kosowie.

Po powrocie kontynuował służbę dzielnicowego, a w roku 2014 awansował na stanowisko Zastępcy Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, które zajmował do czasu objęcia stanowiska Kierownika PP w Gołańczy.

Już w środę 6 grudnia o godzinie 10:00 w sali Stodoła w Gołańczy, nowy kierownik podczas spotkania z mieszkańcami przedstawi ocenę stanu bezpieczeństwa w rejonie, przyjmie wnioski do Policji.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Na zdjęciu: Jarosław Szkutnicki (po lewej) odbiera nominację z rąk komendanta Macieja Kusza.

Czytaj także

3-latek sam spacerował przy ruchliwej drodze w centrum Wągrowca!

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Znaleziono PIENIĄDZE. Policja szuka właściciela

Redakcja