serpol praca

Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości

Jak, gdzie i na kogo będziemy głosować? Uwaga, zmiany na Os. Wschód!

Dwoje byłych premierów, były marszałek sejmu, były rzecznik prasowy rządu, kilku byłych i obecnych wiceministrów oraz znany raper znajdują się wśród kandydatów, którzy zawalczą o nasze głosy w najbliższą niedzielę.

Już w ten weekend mieszkańcy całej Unii będą wybierali nowy Parlament Europejski. W Polsce lokale wyborcze będą czynne w niedzielę 26 maja, między godziną 7 rano a 21 wieczorem. Sprawdziliśmy na kogo i gdzie mogą zagłosować mieszkańcy Wągrowca.

Oddać głos może każdy obywatel Polski lub innego kraju UE, który najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat. Głosujemy w obwodowych komisjach wyborczych w miejscu stałego zameldowania. Do rejestru wyborców jesteśmy wpisani z urzędu. Oprócz mieszkańców Osiedla Wschód, którzy tym razem będą głosowali w nowym żłobku, wszyscy wągrowczanie będą mogli oddać głos w tych samych miejscach, w których głosowali pół roku temu w wyborach samorządowych.

UWAGA!
Członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić naszą tożsamość, stąd do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.

W lokalu wyborczym otrzymasz tylko jedną, białą, jednostronnie zadrukowaną kartę do głosowania. Znajdź na niej listę ugrupowania, na które chcesz głosować. Postaw znak „X” w kratce przy nazwisku wybranego kandydata wyłącznie na tej liście. Jeśli postawisz znak „X” na więcej niż jednej liście, głos będzie nieważny! Znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się wewnątrz kratki.

Wybierz poniżej numer kolejnej strony, by czytać dalej
(2) listy kandydatów startujących w Wielkopolsce
(3) adresy lokali wyborczych i przypisane do nich ulice

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja