Okno na Wągrowiec

Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

IMGW ZNÓW OSTRZEGA: Wieczorem burze z intensywnym deszczem, wiatrem i gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie burz z intensywnymi opadami deszczu od 20 do 30 litrów, a lokalnie nawet do 40 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami wystąpią także opady gradu.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca do godziny 23.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: Wieczorem i w nocy znów burze z ulewami i wichurami

Remigiusz Priebe

IMGW ZNÓW WYDAŁ OSTRZEŻENIE: W nocy i jutro burze z wichurami

Remigiusz Priebe

OSTRZEŻENIE IMGW: Po południu nadciągną burze, ulewy i wichury

Redakcja