Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW: Ostrzeżenie przed burzami. Możliwy grad

Nadciągają gwałtowne zjawiska meteorologiczne.

Synoptycy Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydali dla powiatu wągrowieckiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Możliwy również grad.

[AKTUALIZACJA] Podwyższony został stopień ostrzeżenia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk w powiecie wągrowieckim określono na 80 procent. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj. od godziny 13.00 do północy.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?
To najniższy stopień ostrzeżenia. Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

Pijany 50-latek jechał busem mając prawie 1,5 promila

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na OPADY marznące DESZCZU!

Redakcja