Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

IMGW OSTRZEGA: WRACAJĄ PRZYMROZKI! Kilka najbliższych nocy z mrozem nawet do – 8 °C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje przez najbliższych kilka nocy na terenie naszego powiatu spadek temperatury do -3, a przy gruncie nawet do -8 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna: w ciągu dnia od 3 do 5, a w środę do 7 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na terenie powiatu wągrowieckiego określono na 80 procent.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Zacznie obowiązywać dzisiaj, w niedzielę 29 marca, od godziny 20.00 i potrwa aż do środy 1 kwietnia, do godziny 8.00 rano.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

W TĘ NIEDZIELĘ JESZCZE NIE MUSISZ IŚĆ DO KOŚCIOŁA. Prymas zniósł dyspensę, ale od przyszłego miesiąca

Remigiusz Priebe

DOBRA WIADOMOŚĆ: Osoba z podejrzeniem koronawirusa okazała się zdrowa. Sytuacja w powiecie coraz lepsza

Remigiusz Priebe

OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM WCIĄŻ CZEKA NA WYNIK TESTU. W naszym powiecie nadal zakażone są 3 osoby. 57 w kwarantannie

Krzysztof Czapul