Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

IMGW OSTRZEGA: Przymrozki wracają!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje w ciągu dwóch najbliższych nocy na terenie naszego powiatu spadek temperatury do 2 stopni Celsjusza, a lokalnie przy gruncie nawet do – 2 stopni. W ciągu dnia temperatura maksymalna ma wynieść od 14 do 15 stopni Celsjusza.

Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków na terenie powiatu wągrowieckiego określono na 90 procent.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień ważności. Będzie obowiązywać przez dwie najbliższe noce – zacznie w nocy ze środy na czwartek o godzinie 2.00 i potrwa do godziny 6.00 rano w piątek.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE: Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Finansowej

Redakcja

W NASZYM POWIECIE NIE MA NOWYCH PRZYPADKÓW KORONAWIRUSA. Tylko jedna zakażona osoba. Mniej osób w kwarantannie

Krzysztof Czapul