Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

IMGW OSTRZEGA: DZISIAJ U NAS MOCNO POWIEJE SILNY WIATR!

IMGW dla naszego powiatu wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze. Wiać najbardziej będzie po południu, do godziny 19.00.

Ostrzeżenie o silnym wietrze obowiązuje dla całego kraju. W województwie wielkopolskim ostrzeżenie II stopnia obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, Poznań, poznański, rawicki, szamotulski, średzki, śremski, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński i złotowski.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią po południu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90 proc.

Zjawiska mogą powodować zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, uszkodzenia linii napowietrznych, budynków i infrastruktury. Bardzo mocno powiać może zwłaszcza w nocy. Warto zabezpieczyć przed domami, na tarasach i balkonach wszystko to, co może ulec zniszczeniu.

Uwaga kierowcy! Nie pozostawiajcie swoich samochodów pod drzewami.

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: Wieczorem, nocą i rano będzie u nas OBLODZENIE

Redakcja

Pijany 50-latek jechał busem mając prawie 1,5 promila

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja