Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

IMGW OSTRZEGA: Dzisiaj mogą u nas wystąpić BURZE, GRAD, WIATR i ulewny DESZCZ

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewidują dzisiaj burze na terenie powiatu wągrowieckiego.

Wydane ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma najniższy, pierwszy stopień. Burz mieszkańcy naszego powiatu mogą się spodziewać dzisiaj po południu i wieczorem. Ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego obowiązuje dzisiaj, czyli w środę 1 czerwca od godziny 11.00 do godziny 20.00.

Prognozuje się

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 milimetrów oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

Jest nowy urzędnik w wągrowieckim Ratuszu

Redakcja

Busa prowadził chłopiec bez… uprawnień. Ojciec był pasażerem, bo miał… sądowy zakaz!

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: To będzie już trzeci turniej imienia Jerzego Kasprzaka

Redakcja