Okno na Wągrowiec
Fotoreportaże Gorący temat Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Hotel przy aquaparku powstanie! Wiemy jak będzie wyglądać [GALERIA]

W Wągrowcu powstanie tzw. condohotel. Budowa ma ruszyć na początku przyszłego roku.

Po wielu trudach wreszcie ma ruszyć budowa hotelu przy wągrowieckim aquaparku. Obiekt powstanie tuż przy naszym aquaparku, zresztą ma być z nim połączony, tak że będzie można prosto z apartamentu zejść na basen lub do sauny.

Teren przy aquaparku pod budowę hotelu już jest przygotowywany.

Tak naprawdę, to nie będzie hotel w normalnym tego słowa znaczeniu. A jaki? To tzw. condohotel. Polega to na tym, że deweloper buduje obiekt, a potem lokale sprzedaje osobom fizycznym lub przedsiębiorcom. Następnie właściciel lokalu korzysta z niego na własne potrzeby. Stąd pod względem funkcjonalnym często przypominają klasyczne mieszkania – są większe i mają przyłącza lub aneksy kuchenne. Ma możliwość również wynajęcia lokalu bezpośrednio turystom, zewnętrznemu pośrednikowi lub operatorowi, który wypłaca mu czynsz. To właściciel decyduje o sposobie wykorzystania swojego lokalu i w każdym momencie może go zmienić.

W Wągrowcu na razie trwają prace przygotowawcze. Inwestor zapewnia, że jak dobrze pójdzie, to budowa ruszy na początku przyszłego roku.

Za tę inwestycję odpowiada firma Neptun Apartments, a związani z nią są dwaj wągrowczanie Jakub Twaróg i Jacek Nowaczewski.

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja