Okno na Wągrowiec
Kultura Wiadomości Wydarzenia

Gwiazdą wągrowieckiej Rock Nocy słynny Proletaryat! [POSŁUCHAJ]

dgf

Bilety są już dostępne. Wzorem lat poprzednich przewidziano bilet dla dziecka do lat 10. Szczegóły na plakacie poniżej.

Jak tłumaczą organizatorzy, w tym roku na deskach amfiteatru zobaczymy:

 PROLETARYAT

Absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem. Po ponad trzydziestu latach na scenie, zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

LOCHY I SMOKI

Założony w 2012 roku w Szczecinie nerdowski, emopunkowy projekt inspirowany wielogodzinnymi sesjami d’n’d, grami komputerowymi, komiksami, superbohaterami, pizzą i dbaniem o zdrowie psychiczne. Należą do rodziny Peleton Records, a dotychczas wydali: „S/T” w 2015, „Mogłem Zostać w Domu i Grać w Gry” w 2022 oraz EP’kę „Powiedz, że wystarczam” w 2023

PULL THE WIRE

Pull The Wire pochodzi z Żyrardowa, gra muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Koncertowo zespół należy do tych którzy na równi dotrzymują kroku swoim fanom jeśli chodzi o dobrą zabawę skutkującą przepoconymi elementami garderoby!

JONASZ GUBERA I WIELKIE ROZCZAROWANIE

Największa internetowa osobowość polskiego emo i największy miłośnik pop punku po tej stronie świata. Jonasz Gubera (znany wcześniej chociażby z De Strojfisz) zadebiutował w 2022 r. pod własnym nazwiskiem płytą „Wielkie Rozczarowanie”, która z miejsca stała się obiektem kultu miłośników przebojowego punk rocka i emo. Jonasz na co dzień łączy muzykę z działalnością streamerską, dzięki czemu może pochwalić się dużą społecznością zbudowaną dookoła swojego nazwiska. Na scenie występuje jednak od niedawna już nie tylko jako Jonasz Gubera a lider zespołu, a jakże – Wielkie Rozczarowanie.

O.D.C

Pięciu chłopaków ze Szczecina, dla których granie muzyki jest główną bronią z codziennością tego szarego i smutnego miasta. Choć istnieją od 2005 roku, obecny skład uformował się ostatecznie około 2011. Dotychczas wydali dwie pozycję własnym sumptem – „One Dead City” i s/t EP, a także ukazali się na paru składankach , tj. „Prowadź mnie ulico” czy „Dead Chords”. Najnowsza płyta w ich dorobku – „Jeszcze wszystko przed wami” – to 35 minut melodyjnego punkrocka, z tekstami o dziewczynach, alkoholu i beznadziei rzeczywistości. Poleca się słuchać z kolesiami przy piwie, w zadymionym barze, wykrzykując chóralnie każdy tekst.

Fot. FB – Proletaryat

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

Dla kogo Jakuby 2024?

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul