Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

GRAŁA NIELBA: Piłkarze i szczypiorniści ZWYCIĘSCY! [SKRÓT MECZU]

artdent baner

Piłkarze Nielby Wągrowiec wygrali u siebie z Gwardią Koszalin, a nasi „ręczni” na wyjeździe pokonali Tytanów z Wejherowa.

– To musiało przyjść. Przełamanie na własnym boisku, za trzy punkty! – nie kryją radości w Nielbie Wągrowiec. Nasi piłkarze w sobotę na swoim boisku po golu Tomka Bzdęgi pokonali 1-0 Gwardię Koszalin.

To cenne zwycięstwo pozwoliło nam wskoczyć w tabeli III ligi (grupa 2) na miejsce 13. Dobra postawa strzelca jedynego gola nie uszła uwadze obserwatorów i Tomek Bzdęga znalazł się w „11-tce kolejki” Team of the week.

Za tydzień nasi piłkarze zmierzą się z Gryfem Wejherowo. To niżej notowany rywal, obecnie w tabeli na pozycji 19-tej.

Skład Nielby:

G. Łęt, J. Figaszewski, M. Steinke, P. Lisiecki, K. Szmyt, T. Bzdęga, R. Leśniewski, M. Sporek (75′ M. Rocławski), A. Marchel (70′ M. Trojanowski), M. Rozmarynowski, J. Kubiński (80′ D. Zakrzewski).

Piłkarze Nielby z drużyną z Wejherowa dopiero się zmierzą, a „żółto-czarni” szczypiorniści mają to już za sobą. Z ekipą Tytanów z Wejherowa zagrali w sobotę. I choć to ostatnia drużyna w tabeli I ligi, to lekko nie było.

Na szczęście finisz był nasz i wygraliśmy 35-32. Najwięcej trafień dla Nielby tradycyjnie zaliczył Paweł Gregor (8). Dobrze rzucał też Igor Drzazgowski (6 goli) oraz Bartosz Witkowski, Andrzej Duszyński, Patryk Skrzypczak (po 5 goli).

– Za tydzień walka „na noże” z Warmią. Chyba kluczowy mecz tego sezonu – przyznają w Nielbie. Dodajmy, że Nielba obecnie jest w tabeli na miejscu 4-tym (32 punkty), a Warmia Olsztyn na 2-gim (35 punktów).

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec

Fot. Tytani Wejherowo

Czytaj także

MKS Nielba Wągrowiec szuka dziewczynek do sekcji piłkarskiej

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Daleka podróż naszych szczypiornistów do Przemyśla

Redakcja

Łukasz Gierak przechodzi do Ostrowa i przyznaje, że kiedyś jeszcze zagra w „żółto-czarnych” barwach

Redakcja