Okno na Wągrowiec
Gorący temat Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

Gołańczanin pobił rekord Polski w podnoszeniu ciężarów! [WIDEO]

Szymon Rotnicki
kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Szymon Rotnicki z Zamku Gołańcz pobił rekord Polski seniorów w rwaniu w kategorii 67 kg!

Szymon Rotnicki to młody, ale już utytułowany ciężarowiec, który wielokrotnie przywoził złote medale z ogólnopolskich zawodów, a w ubiegłym roku został nawet akademickim wicemistrzem świata w kategorii do 69 kg.

Tym razem gołańczanin wystartował w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w nowej kategorii do 67 kg. W rwaniu osiągnął 122 kg, co nie tylko pozwoliło mu zwyciężyć, ale jednocześnie jest nowym rekordem Polski seniorów. Ponadto Szymon zdobył jeszcze dwa złote medale: w podrzucie, w którym osiągnął 140 kg oraz w dwuboju, w którym łącznie jego wynik wyniósł 262 kg. Złoty medal otrzymał także gołaniecki trener Zdzisław Rotnicki – na co dzień ojciec Szymona.

Zobacz rekordowe rwanie Szymona Rotnickiego:

Rekord Polski U23 i Seniorów w rwaniu w kategorii 67 kg. Trzy złote medale Mistrzostw Polski U23. Można kończyć z dźwiganiem. Pozdrawiam. xd

Opublikowany przez Szymona Rotnickiego Piątek, 24 maja 2019

W najbliższy weekend w Więcborku odbędą się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których Zamek Gołańcz będzie reprezentował Klaudiusz Zoracki, a tydzień później odbędą się w Mistrzostwa Polski LZS do lat 15, w których wystartują Zuzanna Ślipek i Hubert Bielecki – informuje klub.

Zdjęcie Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Czytaj także

Trwa zbiórka odzieży zimowej dla Ukraińców

Redakcja

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Szymon Rotnicki najlepszy w swojej kategorii! [ZDJĘCIA]

Redakcja

Ciężarówka przewróciła się i zablokowała drogę [ZDJĘCIA]

Redakcja