Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

GMINA WĄGROWIEC: Od 1 czerwca otwarte będzie przedszkole w Wiatrowie

Przedszkole działąć będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.

Wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak poinformował, że po analizie wydał polecenie otwarcia od 1 czerwca przedszkola publicznego w Wiatrowie.

– Zgłoszeń o zapewnienie opieki nad dziećmi z terenu całej Gminy Wągrowiec wpłynęło jedenaście. Wziąłem pod uwagę liczbę zgłoszeń, warunki lokalowe, a także możliwość przygotowywania i wydawania posiłków. Poleciłem otwarcie ww. placówki oświatowej dla wszystkich dzieci zamieszkałych w Gminie Wągrowiec – wyjaśnia wójt.

Przedszkole będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00. Placówka wyposażona jest we własną kuchnię i będzie możliwość wykupienia posiłków dla dzieci.

– Opracowane procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii pozwalają na funkcjonowanie małych grup, w których może przebywać maksymalnie 12 dzieci. Zainteresowanych rodziców proszę o kontakt z dyrektorem placówki Mirosławą Jarosz, tel. 67 26 89 779 w celu dopełnienia formalności związanych z przyjęciem dziecka do przedszkola tłumaczy Majchrzak i zapewnia, że w przypadku zwiększenia liczby zgłoszeń rodziców deklarujących potrzebę korzystania z opieki przedszkolnej, będą sukcesywnie otwierane kolejne placówki oświatowe.

Źródło: gminawagrowiec.pl

Czytaj także

Wójt Majchrzak z absolutorium. Wszyscy gminni radni byli ZA

Krzysztof Czapul

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Pod Wągrowcem biega york! Nie daje się złapać, ucieka w zboże

Remigiusz Priebe

Nasz Aquapark szykuje się do otwarcia [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul