serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na luzie Społeczeństwo Wiadomości

FERIE W WĄGROWCU: Sprawdź, jakie i gdzie czekają na ciebie atrakcje [PLAKATY]

Chociaż ferie rozpoczną się dopiero za kilkanaście dni, ale już dzisiaj wągrowieccy uczniowie mogą zaplanować sobie wolny czas, wybierając spośród propozycji przygotowanych przez wągrowieckie placówki kulturalne i sportowe.

Coolturalne ferie w MDK

Na dwa tygodnie przerwy w nauce Miejski Dom Kultury przygotował zróżnicowaną ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Mamy tutaj i bajkowe poranki filmowe i zajęcia manualne dla miłośników gier, ale także liczne warsztaty: plastyczne – sensoryczne dla osób z niepełnosprawnościami, teatralne, taneczne oraz tworzenia makramy. Planowane są także płatne warsztaty baletowo-plastyczne, kulinarne,  surwiwalowe, szachowe oraz zajęcia Robotyki z Lego Spike Prime. Dla miłośników tańca i dobrej zabawy przewidziane są zabawy i tańce ludowe, a także bal karnawałowy z Panem Kleksem i grupą animacyjną BiT. Dla pełności obrazu dodajmy do tego Kosmiczny pokaz baniek mydlanych oraz przedstawienie Pingwin Tuptuś zdobywa biegun. Część zajęć jest organizowana we współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, a dostęp do kilku z nich będzie możliwy po uzyskaniu bezpłatnej wejściówki.

Zapisy na poszczególne zajęcia lub warsztaty są przyjmowane pod nr tel. 661 154 516. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach oraz na profilu FB Miejskiego Domu Kultury.

Ferie na sportowo?

Jeśli lubisz wolny czas spędzać aktywnie, na sportowo, to zarezerwuj sobie czas na wizytę w naszym aquaparku albo na lodowisku miejskim (oby dopisała w tym czasie aura). Z kolei w naszej pływalni już od soboty 10 lutego (od godz. 10:00) aż do piątku, 16 lutego (do godz. 18:00) do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie Dmuchany tor wodny. Ponadto planowane są między innymi spotkania z instruktorem nurkowania pod hasłem Odkryj nurkowanie. Szczegóły aquaparkowej oferty na ferie znajdziesz tutaj: https://aquaparkwagrowiec.pl/ferie-na-basenie

W bajkowym klimacie

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mają szansę ciekawie spędzić czas w okresie ferii zimowych w przyjaznych murach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Średniej 18 lub jej filii na Osiedlu Wschód. Nasza książnica przygotowała dla nich warsztaty czytelniczo – plastyczne. W trakcie spotkań dzieci wysłuchają opowiadania, po czym wykonają pracę plastyczną tematycznie związaną z wysłuchanym opowiadaniem. Zajęcia pod hasłem Wesołe ferie kociej gromadki będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 11:00. Tutaj też będą się odbywać bezpłatne warsztaty budowania z klocków Lego. Z kolei w filii bibliotecznej dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach pod nazwą Zima w Dolinie Muminków. Zapisy są prowadzone pod nr tel. 67 26 20 068, pod którym można również uzyskać szczegółowe informacje. Uwaga! Warsztaty są bezpłatne ale obowiązują zapisy.

Ferie w Muzeum

Do dobrej zabawy potrzebne są zabawki. W Muzeum Regionalnym dzieci i młodzież wykonają je dla siebie samodzielnie podczas warsztatów wykonywania zabawki ludowej (15 lutego). Muzealnicy zapraszają także do udziału w grze planszowej Wągrowiec na starej widokówce (12 lutego) oraz intrygujące… warsztaty mydlarskie (13 lutego). I tutaj liczba miejsc jest ograniczona, stąd też osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny się kontaktować pod nr tel. 67 26 85 911.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

WAŻNE: Jutro znów utrudnienia w ruchu m.in. w Wągrowcu. To przez protest rolników

Redakcja

W Wągrowcu rowery miejskie wkrótce wrócą na nasze drogi

Redakcja

3-latek sam spacerował przy ruchliwej drodze w centrum Wągrowca!

Redakcja